You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...Aktualnośći

Drugie mistrzostwa MMA Polska - podsumowanie

Podczas Drugich Mistrzostw MMA Polska wystartowało ponad 140 zawodników i zawodniczek reprezentujących ponad 55 klubów z całego kraju. W dwóch klatkach odbyło się blisko 120 pojedynków. Medale zostały wręczone w 18 różnych kategoriach.
Zmagania amatorskich fighterów podczas Drugich Mistrzostw MMA Polska odbyły się 30 października. Turniej, na który zaprosiło miasto Gliwice, został zorganizowany przez Stowarzyszenie MMA Polska w małej hali Areny Gliwice przy ul. Akademickiej 50.
Zobacz cały artykuł...

KGHM Polska Miedź sponsorem Drugich Mistrzostw MMA Polska 2021

KGHM Polska Miedź S.A., jeden z największych światowych producentów miedzi i srebra oraz Stowarzyszenie MMA Polska rozpoczęły współpracę.
Firma KGHM Polska Miedź została sponsorem drugiego turniej z cyklu Mistrzostw MMA Polska. Wydarzenie odbędzie się 30 października w Gliwicach i zostanie zorganizowany w małej hali Areny Gliwice przy ul. Akademickiej 50.
Zobacz cały artykuł...

Polki z dwoma złotymi medalami i srebrem na Otwartych Mistrzostwach Europy IMMAF 2021.

W ostatnim dniu Otwartych Mistrzostw Europy IMMAF 2021 trzy reprezentantki Polski wywalczyły dwa złote i jeden srebrny medal. Fantastycznym wynikiem zakończył się mistrzostwa Europy dla polskich reprezentantek, które dziś toczyły swoje finałowe boje.
Zobacz cały artykuł...

Trzy Polki w finałach Otwartych Mistrzostw Europy IMMAF 2021.

W czwartym dniu Otwartych Mistrzostw Europy IMMAF 2021 trzy reprezentantki Polski zawalczyły w turniejowych klatkach.
Czwarty dzień mistrzostw Europy przyniósł trzy zwycięskie boje z udziałem Polek. Paulina Kontna, Sara Jóźwiak i Magdalena Czaban rozbiły rywalki i tym samy w pięknym stylu awansowały do finałów swoich kategorii wagowych. Jutro dziewczyny będę walczyć o złote medale!
Zobacz cały artykuł...

Podsumowanie występu Polaków w pierwszych trzech dniach Mistrzostw Europy IMMAF 2021

Ruszyły Otwarte Mistrzostwa Europy IMMAF 2021. W inauguracyjnym dniu zawodów walczył jeden reprezentant Polski.

W pierwszym dniu mistrzostw Europy w turniejowej klatce zawalczył Patryk Semeniuk, który zmierzył się z pochodzącym z Kazahstanu Meirkhanem Shapolatovem.
Zobacz cały artykuł...

REPREZENTACJA POLSKI W AMATORSKIM MMA WYRUSZA NA MISTRZOSTWA EUROPY

Już 13 sierpnia reprezentacja Polski w amatorskim MMA wyruszy do Rosji na Otwarte Mistrzostwa Europy IMMAF 2021.
Stowarzyszenie MMA Polska, organizacja założona w celu promocji i rozwoju amatorskiego MMA, powołało kadrę Polski składającą się z piętnastu zawodniczek i zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj w rosyjskim Kazaniu, gdzie odbędą się Otwarte Mistrzostwa Europy IMMAF Seniorów i Juniorów 2021.
Zobacz cały artykuł...

Stowarzyszenie MMA Polska powołało reprezentację Polski na Otwarte Mistrzostwa Europy IMMAF 2021

Już w sierpniu w rosyjskim Kazaniu odbędą się Otwarte Mistrzostwa Europy IMMAF Seniorów i Juniorów 2021, na które Stowarzyszenie MMA Polska powołało kadrę Polski składającą się z piętnastu zawodniczek i zawodników. W reprezentacji Polski wystąpią zarówno zawodnicy walczący w kategoriach seniorskich, jak i w juniorach.


Zobacz cały artykuł...

Podsumowanie pierwszych zawodów MMAPOLSKA

12 czerwca w Warszawie odbył się pierwszy turniej z cyklu Mistrzostw MMA Polska. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenia MMA Polska i przyciągnęło do rywalizacji blisko 200 zawodniczek i zawodników z całej Polski.
Zobacz cały artykuł...

Rozpoczynamy kolejny etap podnoszenia standardów amatorskiego MMA!

Tym razem MMA Polska pragnie zaprosić pracowników służb medycznych w tym: ratowników medycznych, lekarzy i ratowników KPP, na kurs medyczny poświęcony zagadnieniom związanym z zabezpieczeniem i realizacją zawodów MMA.
Zobacz cały artykuł...

Pit Bull West Coast sponsorem Stowarzyszenia MMA Polska

Pit Bull West Coast, firma z branży odzieżowej wspierająca od lat rozwój MMA oraz Stowarzyszenie MMA Polska rozpoczęły współpracę, która będzie obejmować cały 2021 rok i wydarzenia na ten czas zaplanowane.
Zobacz cały artykuł...

Kostka Transporte sponsorem Stowarzyszenia MMA Polska.

Kostka Transporte, firma z branży logistyczno-transportowej wspierająca od lat rozwój MMA oraz Stowarzyszenie MMA Polska rozpoczęły współpracę. Kostka Transporte został sponsorem Stowarzyszenia MMA Polska.
Zobacz cały artykuł...

Zmiana terminu zawodów.

Drodzy zawodnicy!

Z uwagi na ogłoszone przez władze państwowe przedłużenie obostrzeń dotyczących ograniczenia rywalizacji sportowej, możliwości trenowania i organizacji turniejów amatorskich, zmuszeni jesteśmy przesunąć termin zawodów na dzień 12.06.2021.

Zobacz cały artykuł...

Studio 306 sponsorem Stowarzyszenia MMA Polska

Studio 306, firma reklamowa działająca na rynku od ponad 15 lat oraz Stowarzyszenie MMA Polska rozpoczęły współpracę.

Marka Studio 306 została sponsorem Stowarzyszenia MMA Polska. Współpraca będzie obejmować cały 2021 rok i wydarzenia na ten czas zaplanowane.
Pierwszy turniej z cyklu Mistrzostw MMA Polska odbędzie się już 17 kwietnia w Białołęckim Ośrodku Sportu w Warszawie. Kolejne wydarzenia będą systematycznie ogłaszane przez Stowarzyszenie.
Zobacz cały artykuł...

Blachy Pruszyński sponsorem Stowarzyszenia MMA Polska.

Blachy Pruszyński, lider na rynku pokryć dachowych i elewacyjnych oraz Stowarzyszenie MMA Polska rozpoczęły współpracę.
Firma Blachy Pruszyński została sponsorem Stowarzyszenia MMA Polska. Współpraca będzie obejmować cały 2021 rok i wydarzenia na ten czas zaplanowane.
Zobacz cały artykuł...

Fortuna sponsorem strategicznym MMA Polska.

Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, jeden z liderów rynku bukmacherskiego w kraju oraz Stowarzyszenie MMA Polska rozpoczęły współpracę.
Fortuna została sponsorem strategicznym turniejów i szkoleń organizowanych przez Stowarzyszenie MMA Polska, jak również Reprezentacji Polski. Logo firmy będzie więc widoczne podczas wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie oraz na strojach kadry biorącej udział w turniejach międzynarodowych.
Zobacz cały artykuł...

Pierwszy turniej z cyklu Mistrzostw MMA Polska

💥 Ruszamy! Pierwszy turniej z cyklu Mistrzostw MMA Polska organizowany przez Stowarzyszenia #MMAPolska odbędzie się już w kwietniu!
👉 Data turnieju: 17.04.2021 r.
👉 Miejsce: Białołęcki Ośrodek Sportu, ul. Światowida 56, Warszawa.

Zobacz cały artykuł...

Rozdanie nagród IMMAF

Już w najbliższy piątek organizacja IMMAF - International Mixed Martial Arts Federation, do której należy Stowarzyszenie MMAPolska, rozda najważniejsze nagrody amatorskiego świata MMA. Przypominamy, że gala Amateur MMA Awards w tym roku odbędzie się w wersji online.
Zobacz cały artykuł...

Wsparcie Ministerstwa Sportu!

Niezwykle miło nam poinformować, że podczas niedawnego spotkania przedstawicieli MMAPolska w Ministerstwie Sportu , Pani Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk przekazała Stowarzyszeniu słowa wsparcia i oficjalne pismo, w którym możemy przeczytać między innymi:
Zobacz cały artykuł...

Podsumowanie pierwszej, historycznej gali z patronatem MMA Polska

Wieczór Walk 6 Live in studio, wydarzenie które odbyło się 25 lipca, było pierwszą galą mieszanych sztuk walki zorganizowaną pod patronatem merytorycznym Stowarzyszenia MMA Polska.
Zobacz cały artykuł...

Ponad 14 tysięcy podpisów pod petycją walczącą o uznanie MMA za sport

Pod koniec maja organizacja International Mixed Martial Arts Federation (IMMAF), do której należy Stowarzyszenie MMA Polska, ruszyła z kampanią „MMA to sport”, działającą na rzecz wsparcia i uznania mieszanych sztuk walki przez międzynarodową społeczność sportową i rządy na całym świecie.
Zobacz cały artykuł...

„MMA to sport” – ruszyła międzynarodowa kampania na rzecz MMA

Organizacja International Mixed Martial Arts Federation (IMMAF), do której należy Stowarzyszenie MMA Polska, przygotowała kampanię na rzecz wsparcia i uznania mieszanych sztuk walki przez międzynarodową społeczności sportową i rządy na całym świecie.
Zobacz cały artykuł...

Kurs sędziowski - podsumowanie

Zapraszamy do obejrzenia podsumowania pierwszego szkolenia z zakresu sędziego MMA, które zorganizowało Stowarzyszenie #MMAPolska.
Zobacz cały artykuł...

Magdalena Czaban w finale Otwartych Mistrzostw Oceniaii

Świetne wieści z Otwartych Mistrzostw Oceanii 2020 IMMAF - International Mixed Martial Arts Federation.
Magdalena Czaban, podopieczna Stowarzyszenia MMA Polska, błyskawicznie rozprawiła się z Courtney Gray reprezentującą Australię.
Zobacz cały artykuł...

Pierwsze Mistrzostwa Amatorskiego MMA 2020 zmiana terminu.

Drodzy zawodnicy i trenerzy,
Stowarzyszenie MMA Polska podjęło decyzję o przeniesieniu terminu pierwszego turnieju Mistrzostw MMA Polska na 14.06.2020 r. Podyktowane jest to dwoma czynnikami. Przede wszystkim chcemy łączyć a nie dzielić środowisko i w związku z tym po ogłoszeniu daty turnieju i zweryfikowaniu, że pokrywa się on z datą innych zawodów, postanowiliśmy nie rozpoczynać zapisów tylko znaleźć inny termin realizacji Mistrzostw MMA Polska.

Istotnym jest również fakt potwierdzenia pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce i związanych z tym pojawiających się decyzji poszczególnych władz samorządowych. MMA Polska chcąc uniknąć ewentualnego odwołania turnieju w ostatniej chwili uznało, że będzie to najrozsądniejsza decyzja, która pozwoli przygotować zawody bez przeszkód.
Raz jeszcze zapraszamy na turniej Mistrzostw MMA Polska 14.06.2020 r., Hala Białołęckiego Ośrodka Sportu ul. Strumykowa 21, Warszawa.

Ruszamy z pierwszym szkoleniem pod banderą Stowarzyszenia MMA Polska!

Temat szkolenia: Praca Cutmana oraz sekundanta w sportach uderzanych. Po ukończeniu szkolenia oraz zaliczeniu egzaminu, kursant zdobywa certyfikat IMMAF CUTMAN B.

Certyfikat upoważnia do pracy na zawodach krajowych (B) organizowanych przez Stowarzyszenie MMA Polska, współpracująca z IMMAF.
Zobacz cały artykuł...

Rozpoczynamy nowy rok!

Na pierwszy ogień ruszamy z testami dla naszych aktualnych i potencjalnych reprezentantów. Już 11.01.2020 r. w klubie FitFabric w Łodzi odbędzie się test motoryczny pod wodzą Amit Batra, lidera sekcji przygotowania motorycznego Stowarzyszenia MMA Polska. W teście udział wezmą zawodnicy kadry polski, którzy startowali na mistrzostwach świata w Bahrajnie oraz grupa zawodników, która pokazała się z dobrej strony podczas sparingów weryfikacyjnych.
Zobacz cały artykuł...

Występ Polaków na Mistrzostwach Świata w Bahrajnie, podsumowanie.

Podsumowanie występu kadry Polski na największej i najważniejszej imprezie amatorskiego mma na świecie. Kończymy mistrzostwa świata w Bahrajnie z trzema medalami w kategoriach juniorskich!!! Jedno złoto i dwa srebra!
Zobacz cały artykuł...

Podsumowanie trzeciego dnia mistrzostw świata w Bahrajnie

Emil Piątek po kapitalnej i bardzo ciężkiej walce wygrywa na punkty z faworyzowanym Hiszpanem i jest w finale Mistrzostw Swiata! Jutro zmierzy się w nim z Rosjaninem, który pokonał dzisiaj Kazacha.
Zobacz cały artykuł...

Podsumowanie drugiego dnia mistrzostw świata w Bahrajnie

Za nami drugi dzień Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019 w Bahrajnie. Zwycięsko ze swojego drugiego pojedynku na turnieju wyszedł ponownie Emil Piątek. Świetnie poradziła sobie również Klaudia Syguła.
Zobacz cały artykuł...

Podsumowanie pierwszego dnia mistrzostw świata w Bahrajnie

Pierwszy dzień Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019 w Bahrajnie za nami!
Dziś walczyło trzech reprezentantów Polski. Zwycięsko ze swojego pojedynku wyszedł Emil Piątek. Szymon Roicki i Eryk Walecki, mimo zaciętych bojów, musieli uznać wyższość rywali.
Zobacz cały artykuł...

Fortuna - Zakłady bukmacherskie, kolejnym sponsorem kadry

Cała reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata Amatorskiego MMA w Bahrajnie 2019 może liczyć na wsparcie sponsorów. Jednym z nich jest również firma eFortuna.pl Online Zakłady Bukmacherskie...
Zobacz cały artykuł...

Executive Solutions Sp. Z O.O. kolejnym sponsorem polskiej kadry

Mistrzostwa Świata Amatorskiego #MMA w Bahrajnie 2019 coraz bliżej. Miło nam więc poinformować, że do grona sponsorów kadry Polski na to wydarzenie dołączyła firma Executive Solutions Sp. Z O.O.
Marka ta od lat wykonuje projekty zarówno na lądzie jak i na morzu. Do jej największych sukcesów zaliczyć można współtworzenie fabryk BMW i Volvo...
Zobacz cały artykuł...

LAB ONE kolejnym sponsorem polskiej kadry MMA

Niezwykle miło nam poinformować, że kolejnym sponsorem wspierającym polską kadrę na Mistrzostwach Świata w Bahrajnie została firma LAB ONE.

Marka ta jest polskim liderem suplementacji prozdrowotnej produkującym preparaty w oparciu o najnowsze patenty technologiczne. Każdy z produktów Lab One, to skoncentrowane źródło starannie wyselekcjonowanych, naturalnych składników o wysokiej aktywności
Zobacz cały artykuł...

Przygotowania do Mistrzostw Świata w Bahrajnie trwają...

Już niedługo zaprezentujemy pełny skład zespołu, który będzie reprezentował Polskę podczas tego wydarzenia. W czasie jednak gdy nasi kadrowicze szlifują formę, my zajmujemy się niezbędnymi formalnościami. Wszystko to bowiem nie było by możliwe bez firm, które wierzą w naszych sportowców, idee Stowarzyszenia i rozwój mieszanych sztuk walki w ich amatorskiej odsłonie.
Zobacz cały artykuł...

Robert Jocz dołączył do MMA Polska

Niezwykle miło nam poinformować, że Robert Jocz dołączył do grona trenerów MMA Polska i będzie je wspierał swoją wiedzą i doświadczeniem.
Robert Jocz swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął od judo, w którym odnosił sporo sukcesów nad Wisłą. W roku 2005 wszedł do zawodowego świata MMA i stoczył w klatkach blisko 30 walk.
Bił się nie tylko w Polsce, ale również Finlandii, Niemczech, Holandii, Czechach czy Szwecji. Po zakończeniu sportowej kariery swoje ogromne doświadczenie wyniesione z mat i klatek przełożył na pracę trenerską.
Dziś jest głównym trenerem Berkut WCA Fight Team, klubu, który pod jego skrzydłami zdobył dwa razy prestiżową statuetkę Heraklesa za najlepszy klub roku. Sam Robert Jocz został również wyróżniony specjalną nagrodą Heraklesa i trafił do galerii sław polskiego MMA.
Pod okiem trenera Jocza swoją formę szlifują tak znani zawodnicy jak: Jan Blachowicz, Damian Janikowski, Łukasz Jurkowski czy Daniel Omielańczuk.

Już we wrześniu ruszają eliminacyjne sparingi do kadry Polski MMA

Stowarzyszenie MMA Polska na wrzesień zaplanowało eliminacyjne sparingi do kadry Polski MMA. Jeśli więc chcesz reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej, podczas listopadowych Mistrzostwa Świata Amatorskiego MMA 2019 w Bahrainie i masz ukończone 18 lat, Stowarzyszenie MMA Polska serdecznie zaprasza.
Zobacz cały artykuł...

Nazwiska nowych selekcjonerów reprezentacji Polski w MMA ogłoszone!

W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie sekcji trenerskiej stowarzyszenia MMA Polska. Wybrano selekcjonerów kadry Polski i zaplanowano działania na najbliższy czas. Za powoływanie i szkolenie reprezentacji narodowej, będą odpowiedzialni czołowi Polscy trenerzy MMA: Szymon Bońkowski, Łukasz Zaborowski i Michał Mankiewicz...
Zobacz cały artykuł...

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata za nami

Po raz pierwszy w historii, organizacja IMMAF przygotowała pod swoimi skrzydłami Młodzieżowe Mistrzostwa Świata, które rozegrano w Rzymie w dniach 3 i 4 sierpnia. W wydarzeniu tym wzięło udział 253 zawodników z 26 krajów, a łącznie stoczono aż 338 walk.
Aby móc dokładnie zapoznać się z przebiegiem mistrzostw i samą organizacją wydarzenia, Martin Lewandowski, prezes Stowarzyszenia MMA Polska, wyruszył z prywatną wizytą do Rzymu, gdzie miał okazję spotkać się z władzami IMMAF i przedstawicielami innych organizacji wspierającymi rozwój amatorskiego MMA na całym świecie.
- Uważam, że to było bardzo udane wydarzenie – relacjonuje Martin Lewandowski. - Wydarzenie, które stało się dodatkowym impulsem do rozwoju sportowej rywalizacji w MMA od najmłodszych lat. MMA Polska jest częścią tego szeroko zakrojonego projektu. Zatem w kolejnych latach zamierzamy powołać również Polską Reprezentację U18. Zainteresowanych, którzy prowadzą obecnie treningi dla U18 lub maja taki zamiar, prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego, który dostępny jest pod linkiem: kontakt

Arbi Shamaev w Stowarzyszeniu MMA Polska

Kolejną osobą, która dołączyła do trenerskiego grona MMA Polska jest Arbi Shamaev!
Arbi Shamaev do zawodowego świata MMA trafił w roku 2011. Od tamtej pory stoczył 14 walk i wywalczył tytuł mistrzowski organizacji 3F. Wcześniej Arbi startował również amatorsko. Dwa razy wywalczył tytuł mistrza Polski w amatorskim MMA oraz w grapplingu.
W roku 2017, ze względu na kontuzje, musiał zawiesić swoją sportową karierę. Od tamtej pory zaczął się jednak realizować w roli trenera Warszawskiego Centrum Atletyki, gdzie współpracuje między innymi z Mariuszem Pudzianowskim. Shamaev pracuje również z zawodnikami walczącymi amatorsko, a jego podopieczni osiągają bardzo dobre wyniki na zawodach Amatorskiej Ligi MMA.

Piotr Bagiński dołączył do MMA Polska

Piotr Bagiński jest jednym z prekursorów brazylijskiego jiu-jitsu w Polsce i twórcą jednego z najważniejszych klubów MMA na Polskim rynku, czyli Berserkers Team Szczecin.
Posiada czarny pas w judo i BJJ. Jest nie tylko byłym mistrzem Polski w tej dyscyplinie, ale również medalistą mistrzostw Europy oraz trenerem kadry narodowej w grapplingu.
W swojej karierze konkurował również z powodzeniem w mieszanych sztukach walki. W roku 2004 stoczył legendarny już dziś 30-minutowy pojedynek z Tomaszem Drwalem, który zakończył się remisem.
Pod skrzydłami Piotra Bagińskiego trenują tak znane postacie świata MMA jak: Michał Materla, Tomasz Narkun czy Karol Bedorf.

Michał Mankiewicz w szeregach MMA Polska

Michal Mankiewicz przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w roku 2007. Na swoim koncie ma stoczonych 8 walk, z których aż 7 wygrał. Od 10 lat Michał skupia się jednak na byciu trenerem MMA. Fighterzy uczący się pod jego okiem w klubie Octagon Team od początku istnienia rankingu Amatorskiej Ligi MMA są numerem jeden z ponad 800 walkami na koncie! Łącznie wywalczyli ponad 300 medali, w tym 143 złote.
W roku 2013, 2014 i 2018 Michał zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji trenerów występujących ze swoimi zawodnikami na ALMMA, w 2017 drugie, w 2015 trzecie, a w 2016 czwarte. Część jego podopiecznych weszła już w zawodowstwo i legitymuje się siedemnastoma wygranymi i dwoma porażkami.

Piotr Jeleniewski kolejnym trenerem w MMA Polska

Piotr Jeleniewski ze sportami walki związanych jest od 1986 roku, kiedy to sam rozpoczął treningi. Jego początkowa pasja do chińskich sztuk walki dość szybko przerodziła się w pracę z zawodnikami. Pierwsze uprawnienia trenerskie zdobył już w roku 1993. Później zajął się boksem, w którym również uzyskał odpowiednie kwalifikacje trenerskie. Ostatecznie jednak skupił się na MMA, a pod jego skrzydłami trenowali tacy zawodnicy jak: Daniel Omielańczuk, Jan Błachowicz, Marcin Tybura, Łukasz Jurkowski, Damian Janikowski czy Mariusz Pudzianowski.
Dziś Piotr Jeleniewski swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje w pracy trenera w klubie UFC Gym w Dubaju, gdzie skupia się przede wszystkim na amatorskiej części MMA i treningach boksu.

Paweł Derlacz kolejnym trenerem w MMA Polska

Paweł Derlacz, jeden z najlepszych polskich trenerów MMA z wieloletnim doświadczeniem na rynku sportów walki, dołączył do Stowarzyszenia MMA Polska.
Paweł jest współtwórcą klubu Berkut Arachion Olsztyn, który trzy razy był już wyróżniany nagrodą Heraklesa za najlepszy klub MMA w Polsce. Paweł dysponuje ogromną wiedzą nie tylko z zakresu mieszanych sztuk walki, jest też bowiem trener boksu II klasy oraz instruktorem samoobrony. To między innymi pod jego skrzydłami sportowo rozwijali się tacy mistrzowie jak Mamed Khalidov czy Joanna Jędrzejczyk, ale nie tylko, bowiem Paweł trenuje również tak świetnych zawodników jak: Karol Celiński, Adrian Zieliński, Adam Kowalski i Paweł Kiełek.

Łukasz Zaborowski w Stowarzyszeniu MMA Polska

Następna mocna postać polskiego świata MMA dołączyła do Stowarzyszenia MMA Polska.
Łukasz Zaborowski swoją przygodę z mieszanymi sztukami walki rozpoczął jako zawodnik, z czasem jednak w całości poświęcił się pracy trenerskiej. Jest twórcą łódzkiego klubu Shark Top Team, który w 2016 roku został wyróżniony nagrodą Heraklesa za najlepszy klub MMA w Polsce. Jego podopieczni stoczyli ponad 200 zawodowych pojedynków i jeszcze więcej starć amatorskich, a pod jego skrzydłami trenują takie gwiazdy MMA jak Karolina Kowalkiewicz, która walczyła o pas mistrzowski organizacji UFC oraz Marcin Wrzosek, były mistrz organizacji KSW.

Mariusz Linke w szeregach MMA Polska

Kolejny świetny trener dołączył do Stowarzyszenia MMA Polska.
Mariusz Linke jest jednym z prekursorów i prawdziwą legendą brazylijskiego jiu-jitsu w Polsce. Jest też pierwszym Polakiem, który otrzymał czarny pas w tej dyscyplinie sportu. Napisanie o nim jako o wielokrotnym medaliście zawodów BJJ w Polsce i na świecie, to zdecydowanie za mało, bowiem nie sposób nawet wymienić jego wszystkich sportowych sukcesów, które osiągnął podczas mistrzostw Polski, Europy i świata.
Mariusz jest również współtwórcą klubu Berserkers Team i współzałożycielem sieci klubów Linke Gold Team. Poza BJJ z powodzenie walczył także w zawodowym MMA, w którym stoczył aż 16 pojedynków, a jego zwycięska walka z roku 2001 jest uznawana za jedno z pierwszych starć MMA w Polsce.

Szymon Bońkowski dołączył do MMA Polska

Szymon Bońkowski, to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych trenerów w polskim MMA. W branży działa od ponad 15 lat. Jego zawodnicy stoczyli około 300 walk zawodowych i dwa razy tyle amatorskich. Jest współtwórcą klubu Berkut Arrachion Olsztyn, który trzy razy był już wyróżniany nagrodą Heraklesa za najlepszy klub MMA w Polsce. To między innymi pod skrzydłami Szymona sportowo rozwijali się tacy mistrzowie jak Mamed Khalidov czy Joanna Jędrzejczyk.
Bońkowski jest też wielokrotnym medalistą w judo i jiu-jitsu, posiadaczem czarnego pasa w judo, brazylijskim jiu-jitsu i jujutsu. Swoją wiedzę wykorzystuje także w roli sędziego MMA. Ma również wieloletnie doświadczenie w organizacji zawodów amatorskich i zawodowych w tej dyscyplinie, a także w judo oraz grapplingu.

Medialny sukces startu Stowarzyszenia MMA Polska

Od oficjalnego startu Stowarzyszenia MMA Polska, które nastąpiło 18 czerwca, nowa organizacja promująca amatorską stronę mieszanych sztuk walki wzbudziła pokaźne zainteresowanie nie tylko w środowisku MMA, ale również w mediach.
Zobacz cały artykuł wraz z galerią zdjęć z pierwszej konferencji prasowej...

Sukces Polaków na Otwartych Amatorskich Mistrzostwach Europy MMA 2019

W dniach od 18 do 23 lipca w Rzymie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy MMA organizowane przez IMMAF – WMMAA (International Mixed Martial Arts Federation i World Mixed Martial Arts Association).
Podczas tego wydarzenie nie mogło zabraknąć również reprezentantów Polski. I tak wśród seniorów, w kategorii lekkiej, wystąpił Eryk Walecki, a Magdalena Czaban w kategorii atomowej. Wśród juniorów natomiast nasz kraj reprezentowali: Emil Piątek (kategoria lekka) i Błażej Romanowski (kategoria ciężka).
Po pięciu dniach turniejowych zmagań polscy zawodnicy wywalczyli trzy medale.
Magdalena Czaban zdobyła złoto i została mistrzynią Europy w wadze atomowej. Natomiast Emil Piątek i Błażej Romanowski zdobyli medale brązowe.
Eryk Walecki, który debiutował w gronie seniorów, zaliczył również udany występ, ale po wyrównanej walce musiał uznać wyższość aktualnego mistrza świata.
Ten wspaniały sukces naszych reprezentantów był pierwszym osiągnięciem sportowym pod skrzydłami Stowarzyszenie MMA Polska.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy kolejnych osiągnięć na arenie międzynarodowej.

Spotkanie prasowe MMA Polska

W dniu 18.06 odbędzie się oficjalne spotkanie prasowe dotyczące powstania Stowarzyszenia MMA Polska. Dziennikarze podczas części konferencyjnej otrzymają wszystkie informacje i materiały związane z organizacją i jej inicjatywami w zakresie profesjonalizacji rynku amatorskiego MMA i szerokich planów budowy drużyny narodowej.

Spotkaniem Ministrem Sportu i Turystyki

W dniu 14.06 zarząd Stowarzyszenia MMA Polska miał zaszczyt spotkać się z Ministrem Sportu i Turystyki Panem Witoldem Bańką. Podczas rozmowy przedstawione zostały plany Stowarzyszenia zarówno te ściśle związane z rozwojem MMA jak i te dotyczące programów prospołecznych. Bardzo dziękujemy Panu Ministrowi za przyjęcie i owocną rozmowę. Mamy nadzieję na nawiązanie długotrwałej współpracy która posłuży rozwijaniu amatorskiego MMA w Polsce.

Pierwsze obrady władz MMA Polska

Dziś odbyło się pierwsze historyczne spotkanie założycieli Stowarzyszenia MMA Polska. Dzięki uprzejmości hotelu Marriott, który został naszym partnerem, obradowaliśmy w samym centrum stolicy. Efektem spotkania było podjecie uchwał co do charakteru pracy stowarzyszenia, jego misji, celów, a także omówienie szczegółów długofalowej współpracy członków założycieli. Szczególnie ważna dla prac stowarzyszenia była część dyskusyjna w której omawiane było doświadczenie z różnych branż (sportowej, mediowej i naukowej) założycieli stowarzyszenia. Spotkania takie będą się odbywały cyklicznie i będą służyły weryfikowaniu skuteczności podejmowanych działań, ale również wyznaczania nowych strategicznych celów.