You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...Aktualności


powrót do poprzedniej strony | Archiwum

Podsumowanie pierwszej, historycznej gali z patronatem MMA Polska

Wieczór Walk 6 Live in studio, wydarzenie które odbyło się 25 lipca, było pierwszą galą mieszanych sztuk walki zorganizowaną pod patronatem merytorycznym Stowarzyszenia MMA Polska.

– Cieszy nas fakt, że coraz częściej organizatorzy zdają sobie sprawę z potrzeby wspierania i budowania amatorskiego MMA – mówi Martin Lewandowski, prezes Stowarzyszenia MMA Polska, który był gościem na gali Wieczór Walk. – I cieszą nas również propozycje współpracy przy takich eventach. Jesteśmy przekonani, że kooperacja MMA Polska i Wieczoru Walk jest kolejnym krokiem na drodze do standaryzacji procedur, popularyzacji i podnoszenia poprzeczki w organizacji wszelkich przedsięwzięć na terenie Polski.

Kamil Zawarski, organizator gali Wieczór Walk 6, również jest zadowolony ze współpracy ze Stowarzyszeniem.

– Przede wszystkim chciałbym podziękować Martinowi i całemu Stowarzyszeniu, bo zapraszając ich do współpracy nie spodziewałem się aż takiego zaangażowania i wsparcia. Nie chodzi tylko o kwestie merytoryczne, które są osią naszej współpracy (podnoszenie standardów, regulaminy, dzielenie się doświadczeniem, pomoc w promocji, itd.), ale też zwyczajne zainteresowanie tym co robimy, kim jesteśmy, zainteresowanie walkami, zawodnikami, śledzenie każdego starcia od pierwszej do ostatniej sekundy. To wiele mówi o podejściu i profesjonalizmie zarówno Martina, jak i całego Stowarzyszenia MMA Polska.

W trakcie gali kibice mogli obejrzeć aż trzynaście pojedynków. W części z nich walczyli również zawodnicy, którzy zostali wyselekcjonowani do kadry Polski MMA amatorów w 2019 roku.

wieczór walk

– Myślę, że Wieczór Walk 6 był udanym eventem, szczególnie biorąc pod uwagę obecne okoliczności – podsumowuje wydarzenie Kamil Zawarski. – Na pewno poziom sportowy amatorskich pojedynków idzie w górę z edycji na edycję i to mnie bardzo cieszy, bo mam wrażenie, że ta cykliczność, rankingi, pasy, otoczka, taka pozytywna rywalizacja lokalnych klubów, to wszystko stymuluje do rozwoju i finalnie, niezależnie od zwycięstwa czy porażki, wszystkim przynosi korzyści w postaci podniesienia poziomu. Mam nadzieję, że współpraca ze Stowarzyszeniem będzie się rozwijać. Jako organizacja mamy ciągle mnóstwo elementów, które trzeba poprawić i ta współpraca na pewno nam w tym pomoże.

W ramach obowiązków związanych z wydarzeniem Stowarzyszenie MMA Polska odpowiedzialne było za wsparcie we wdrażaniu i przestrzeganiu wszelkich procedur związanych z regułami oraz bezpieczeństwem rywalizacji zawodników amatorskiego MMA. Podczas gali pracowali więc cutmani i sędziowie certyfikowani przez MMA Polska oraz IMMAF.