You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...Aktualności


powrót do poprzedniej strony | Archiwum

Wyniki Polaków z drugiego dnia Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA 2023

W drugim dniu Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2023 walczyło dwóch reprezentantów Polski wyłonionych do kadry przez Stowarzyszenie MMA Polska.

Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 rozpoczęły się 20 listopada. Wydarzenie odbywa się w Albanii. W drugim dniu mistrzostw świata w turniejowych zmaganiach z polskiej kadry wzięli udział dwaj zawodnicy. W kategorii seniorów Patryk Wolski stoczył swój drugi pojedynek na zawodach, ale musiał w nim uznać wyższość reprezentanta USA.
W kategorii juniorów do klatki wszedł Oskar Stachura, który przegrał z rywalem reprezentującym Tadżykistan.

Oficjalne wyniki drugiego dnia zmagań:
1. Waga lekka 70,3 kg (155 lb) - Ibrohim Rahimzoda (Tadżykistan) pokonał Oskara Stachurę jednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 30-27)
2. Waga średnia 83,9 kg (185 lb) - Jake Christensen (USA) pokonał Patryka Wolskiego przez poddanie, runda 3
Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2023 odbywają się w Tiranie, stolicy Albanii, w dniach od 20 do 25 listopada. W hali Tirana Olympic Park rywalizuje blisko 400 fighterów z 49 krajów. International Mixed Martial Arts Federation jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA.

IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Stowarzyszenie MMA Polska, które należy do IMMAF i które powołuje kadrę Polski, powstało w roku 2019. Jest to pierwsza w kraju organizacja powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA.

Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich.