You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...Aktualności


powrót do poprzedniej strony | Archiwum

Dwa srebra Polaków na Mistrzostwach Świata MMA 2023

W piątym dniu Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2023 do finałowych rywalizacji przystąpiła dwójka polskich reprezentantów wyłonionych do kadry przez Stowarzyszenie MMA Polska.

Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 rozpoczęły się 20 listopada. Wydarzenie odbywa się w Albanii. W piątym dniu turniejowych zmaganiach z polskiej kadry wzięła udział dwójka reprezentantów walczących w kategoriach juniorów.

Daria Brzozowska i Łukasz Makowski stanęli do finałowych rywalizacji w swoich kategoriach wagowych, ale ostatecznie zarówno Daria, jak i Łukasz, musieli uznać wyższość przeciwników. Dwójka Polaków zakończyła turniejowe zmagania ze srebrnymi medalami.

Oficjalne wyniki piątego dnia zmagań:
Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) - Ines Boulabarj (Belgia) pokonała Darię Brzozowską jednogłośną decyzją sędziów (3 x 30-26)
Waga półciężka 93 kg (205 lbs) - Ivan Poremchuk (Ukraina) pokonał Łukasza Makowskiego jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-28)

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2023 odbywaja się w Tiranie, stolicy Albanii, w dniach od 20 do 25 listopada. W hali Tirana Olympic Park rywalizuje blisko 400 fighterów z 49 krajów.

International Mixed Martial Arts Federation jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Stowarzyszenie MMA Polska, które należy do IMMAF i które powołuje kadrę Polski, powstało w roku 2019. Jest to pierwsza w kraju organizacja powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA.

Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich.