You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...Aktualności


powrót do poprzedniej strony | Archiwum

Polka w półfinale Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA 2023

W trzecim dniu Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2023 do rywalizacji przystąpiły dwie reprezentantki Polski wyłonione do kadry przez Stowarzyszenie MMA Polska.

Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 rozpoczęły się 20 listopada. Wydarzenie odbywa się w Albanii. W trzecim dniu mistrzostw świata w turniejowych zmaganiach z polskiej kadry wzięły udział dwie reprezentantki walczące wśród seniorów.
Weronika Cisło, która do ćwierćfinału weszła z wolnym losem, pokonała przez techniczny nokaut zawodniczkę z Tadżykistanu i awansowała do półfinału swojej kategorii wagowej. Paulina Konik starła się z rywalką ze Szwecji, ale przegrała z nią na punkty.

Oficjalne wyniki trzeciego dnia zmagań:

1. Waga musza 56,7 kg (125 lb) - Weronika Cisło pokonała Sohibę Azizovą (Tadżykistan) przez TKO, runda 2
2. Waga słomkowa 52,2 kg (115 lb) - Astrid Vikgren (Szwecja) pokonała Paulinę Konik jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 29-27, 29-28)

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2023 odbywają się w Tiranie, stolicy Albanii, w dniach od 20 do 25 listopada. W hali Tirana Olympic Park rywalizuje blisko 400 fighterów z 49 krajów.

International Mixed Martial Arts Federation jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Stowarzyszenie MMA Polska, które należy do IMMAF i które powołuje kadrę Polski, powstało w roku 2019. Jest to pierwsza w kraju organizacja powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA.

Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich.