You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...Aktualności


powrót do poprzedniej strony | Archiwum

Juniorzy z Polski w finałach Mistrzostw Europy MMA 2024

W kolejnym dniu Mistrzostw Europy IMMAF 2024 trójka zawodników z Polski zapewniła sobie miejsca w finałach.

W trzecim dniu zmagań juniorów i seniorów podczas Mistrzostw Europy IMMAF 2024 w rywalizacji z polskiej kadry wzięło udział ośmioro zawodników. Walki rozpoczęła Julia Głaz, która błyskawicznie poddała swoją rywalkę i weszła do finału.

W drugim starciu Łukasz Makowski jeszcze szybciej odprawił ciosami rywala z Bułgarii i również dostał się do finału.

W kolejnych walkach zwyciężali: Tomasz Manikowski, Nikodem Miastkowski, Paulina Konik i Weronika Cisło. Obie wspomniane zawodniczki rywalizują w tej samej wadze i w kolejnym dniu zawodów zmierzą się z sobą o wejście do finału. Tomasz Manikowski już dziś zapewnił sobie występ w finale, a Nikodem Miastkowski jutro powalczy w starciu półfinałowym. Mateusz Mitko i Patryk Wolski przegrali dziś swoje walki i odpadli z dalszej rywalizacji.

Oficjalne wyniki walk:

Juniorzy:
Waga: 47,6 kg - Julia Głaz pokonała Amy Scully (Irlandia) przez poddanie (balacha), 0:47, runda 1
Waga: 93 kg - Łukasz Makowski pokonał Georgia Petrova (Bułgaria) przez TKO (ciosy), 0:19, runda 1
Waga: 120,2 kg - Tomasz Manikowski pokonał Dragomira Pashova (Bułgaria) przez TKO (ciosy), 1:56, runda 2
Seniorzy:

Waga: 65,8 kg - Nikodem Miastkowski pokonał Nareka Aruskhanyana (Armenia) przez TKO (ciosy), 2:23, runda 1
Waga: 77,1 kg Andrii Misiuk (Ukraina) pokonała Mateusza Mitkę przez poddanie (duszenie), 2:10, runda 1
Waga: 56,7 kg - Paulina Konik pokonała Pia-Marję Huhtamaki (Finlandia) przez poddanie (duszenie zza pleców), 2:41, runda 2
Waga: 56,7 kg - Weronika Cisło pokonała Lior Harush (Izrael) przed niejednogłośną decyzję sędziów (30-27, 29-28, 28-29)
Waga 83,9 kg - David Hervias (Hiszpania) pokonał Patryka Wolskiego przez poddanie (duszenie zza pleców) 2:02, runda 3

Mistrzostwa Europy IMMAF 2024 odbywają się w dniach od 29 marca do 6 kwietnia w Belgradzie w Ranko Žeravica Sports Hall. W zawodach bierze udział ponad 500 zawodników z 35 krajów. International Mixed Martial Arts Federation jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Stowarzyszenie MMA Polska, które powołuje reprezentację, powstało w roku 2019. Organizacja została powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich. Stowarzyszenie MMA Polska jest też członkiem zwyczajnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Stowarzyszenie MMA Polska i reprezentacja wspierane są przez: Polską Spółkę Gazownictwa, Fundację Pho3nix, PKO Bank Polski, Lexus Warszawa Wola, Studio 306, Pitbull West Coast i Mondolab.