You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...Aktualności


powrót do poprzedniej strony | Archiwum

Rekordowa liczba zawodników zawalczy na 8. Mistrzostwach MMA w Gliwicach

Na ósmy turniej z cyklu Mistrzostw MMA przygotowany przez Stowarzyszenie MMA Polska zarejestrowało się ponad 700 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Zakończyły się zapisy na 8. Mistrzostwa MMA. Na liście startowej znalazło się 731 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Jest to najlepszych wynik frekwencyjny dla turniejów organizowanych przez Stowarzyszenie MMA Polska i jednocześnie najlepszy wynik amatorskiego MMA w historii kraju. W związku z ogromnym zainteresowaniem turniejem zmagania zawodników po raz pierwszy odbywać się będą w aż pięciu klatkach.

Podczas najbliższych zawodów w rywalizacji wezmą udział tzw. kadeci, czyli młodzież od 12 do 17 roku życia oraz juniorzy (18-21 lat) i seniorzy, czyli osoby powyżej 21. roku życia. Zmagania amatorskich fighterów odbędą się 28 października. Turniej zostanie zorganizowany w małej hali PreZero Areny Gliwice, jednym z najnowocześniejszych i największych obiektów tego rodzaju w Polsce. Stowarzyszenie MMA Polska po raz trzeci w historii zawita ze swoim wydarzeniem do Gliwic. Turniej będzie transmitowany na żywo na profilu MMA Polska w serwisie YouTube, a na miejscu będzie otwarty dla publiczności.

8. Mistrzostwa MMA będą ostatnią szansą na zaprezentowanie swoich umiejętności przed ostatecznym powołaniem zawodników do pełnego składu kadry juniorów i seniorów. Nowa kadra juniorów i seniorów już w listopadzie wyruszy na Mistrzostwa Świata IMMAF 2023. Wydarzenie to odbędzie się w dniach od 19 do 26 listopada w Tiranie, stolicy Albanii. Do tej pory juniorska reprezentacja, która jest powoływana od roku 2019, zdobyła 22 medale imprez międzynarodowych organizowanych przez International Mixed Martial Arts Federation, największą i najbardziej prestiżową organizacji zarządzającej amatorskim MMA na świecie.

8. Mistrzostwa MMA są przedostatnim turniejem zaplanowanym przez Stowarzyszenie MMA Polska na ten rok.