You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...Aktualności


powrót do poprzedniej strony | Archiwum

Blisko 600 walk stoczono podczas 8. Mistrzostw MMA

W minioną sobotę, 28 października, w Gliwicach odbyły się 8. Mistrzostwa MMA przygotowane przez Stowarzyszenie MMA Polska. Wydarzenie przyciągnęło ponad siedmiuset amatorskich zawodników rywalizujących w mieszanych sztukach walki.

Podczas 8. Mistrzostw MMA zawodnicy z całego kraju konfrontowali się w pięciu klatkach w kategoriach juniorów, seniorów i kadetów. Na zawody zgłosiło się 731 osób, z tego blisko 70 pań. 289 osób zapisało się do walk w kategoriach kadetów, czyli młodzież od 12 do 18 roku życia. Juniorów (18-21 lat) zgłosiło się 163, a seniorów, czyli osób powyżej 21. roku życia, zapisanych zostało 279. Po ostatecznej weryfikacji związanej z wagą, wymaganymi badaniami i dokumentami, do współzawodnictwa zostało dopuszczonych ponad 632 zawodników i zawodniczek reprezentujących ponad 150 klubów. Przez cały dzień w pięciu klatkach odbyły się 572 pojedynki. Były to największe amatorskie zawody MMA w historii kraju.

Wyniki wszystkich kategorii dostępne są na stronie Stowarzyszenia MMA Polska pod tym linkiem.

Stowarzyszenie MMA Polska po raz trzeci w historii zawitało ze swoim wydarzeniem do Gliwic. Turniej został zorganizowany w małej hali PreZero Areny Gliwice, jednym z najnowocześniejszych i największych obiektów tego rodzaju w Polsce. Transmisję z zawodów można było przez cały dzień oglądać na kanale Stowarzyszenia MMA Polska w serwisie YouTube. Finały poszczególnych kategorii były transmitowane na Kanale Sportowym i zostaną opublikowane na stronie internetowej stacji TVP Sport.

Zawody w Gliwicach były również ostatnią szansą na zaprezentowanie swoich umiejętności przed ostatecznym powołaniem zawodników do pełnego składu kadry juniorów i seniorów. Nowa kadra juniorów i seniorów już w listopadzie wyruszy na Mistrzostwa Świata IMMAF 2023. Wydarzenie to odbędzie się w dniach od 19 do 26 listopada w Tiranie, stolicy Albanii.