You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...Aktualności


powrót do poprzedniej strony | Archiwum

MMA Polska powołało kadrę na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023

Już w sierpniu w Abu Zabi odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023, na które Stowarzyszenie MMA Polska powołało kadrę Polski kadetów. W składzie reprezentacji znalazło się dziesięciu zawodników.

Nadchodzące Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023, będą kolejnym międzynarodowym wydarzeniem, w którym weźmie udział reprezentacja Polski, ale też pierwszym, na które Stowarzyszenie MMA Polska powołało kadrę kadetów, czyli młodzież od 12 do 17 roku życia.

Reprezentanci będą rywalizować pod wodzą trenera i selekcjonera kadry, Emila Różewskiego.

W pierwszej kolejności do reprezentacji Polski powołani zostali:

Ksawery Mosing, kategoria: 44kg
Bartosz Balcerzak, kategoria: 52kg
Aleksander Szmaj, kategoria: 72kg
Iwo Kałuda, kategoria 52,5 kg
Paweł Jeliński, kategoria: 67 kg

Stowarzyszenie MMA Polska pokryje w całości koszty wyjazdu tej części reprezentacji na mistrzostwa. Do kadry Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 dodatkowo zostały powołane osoby, które po uzyskaniu aprobaty ze strony selekcjonera i Stowarzyszenia MMA Polska, pojadą na turniej jako kadrowicze samofinansujący się. Wśród nich znaleźli się:

Roksana Piechowiak, kategoria: 52 kg
Dominik Sitko, kategoria: 57 kg
Amelia Kubiak, kategoria: 65,8 kg
Julia Lewandowska, kategoria: 62 kg
Paweł Lubacz, kategoria: 77,1 kg

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 odbędą się w dniach od 2 do 5 sierpnia w Abu Zabi w hali Mubadala Arena. Zeszłoroczne zawody, które również odbyły się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zgromadziły prawie 500 sportowców z 42 krajów.

Stowarzyszenie MMA Polska i reprezentacja wspierane są przez: Polską Spółkę Gazownictwa, Fundację Pho3nix, Lexus Warszawa Wola, Studio 306, Kostka Transporte, Pitbull West Coast i Mondolab.