You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...Aktualności


powrót do poprzedniej strony | Archiwum

Blisko 600 walk stoczono podczas 10. Mistrzostw MMA

W minioną sobotę, 9 marca, w Puławach odbyły się 10. Mistrzostwa MMA przygotowane przez Stowarzyszenie MMA Polska. Wydarzenie przyciągnęło blisko 700 amatorskich zawodników rywalizujących w mieszanych sztukach walki.

Podczas 10. Mistrzostw MMA zawodnicy z całego kraju konfrontowali się w pięciu klatkach w kategoriach juniorów, seniorów i kadetów. Na zawody zgłosiło się 687 osób, z tego 59 pań.

305 osób zapisało się do walk w kategoriach kadetów, czyli młodzież od 12 do 18 roku życia. Juniorów (18-21 lat) zgłosiło się 147, a seniorów, czyli osób powyżej 21. roku życia, zapisanych zostało 235.

Po ostatecznej weryfikacji związanej z wagą, wymaganymi badaniami i dokumentami, do współzawodnictwa zostało dopuszczonych 611 zawodników i zawodniczek reprezentujących 141 klubów.

Przez cały dzień w pięciu klatkach odbyło się 556 pojedynków. Był to piąty turniej z rzędu, w którym wystartowało ponad pół tysiąca fighterów i drugi z największą liczbą startujących w historii Stowarzyszenia.

Wyniki wszystkich kategorii dostępne są na stronie Stowarzyszenia MMA Polska pod linkiem.

Walki ze wszystkich klatek można obejrzeć na profilu Stowarzyszenia w serwisie YouTube, a finały wybranych kategorii na Kanale Sportowym. Retransmisja zostanie również opublikowana na stronie TVP Sport.

Stowarzyszenie MMA Polska po raz drugi w historii zawitało ze swoim wydarzeniem do Puław. Ostatnie zawody w tym miejscu rozegrane zostały 11 czerwca 2022 roku.

10. Mistrzostwa MMA były pierwszym turniejem zaplanowanym przez Stowarzyszenie MMA Polska na ten rok.

Stowarzyszenie MMA Polska powstało w roku 2019. Organizacja została powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich. Stowarzyszenie MMA Polska jest też członkiem zwyczajnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.