You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...Aktualności


powrót do poprzedniej strony | Archiwum

Polacy z trzema wygranymi w pierwszym dniu Mistrzostw Świata IMMAF 2021

Ruszyły Amatorskie Mistrzostwa Świata IMMAF 2021. W inauguracyjnym dniu zawodów walczyło pięciu reprezentantów Polski wyłonionych do turnieju przez Stowarzyszenie MMA Polska.

Mistrzostwa Świata IMMAF 2021 rozpoczęły się dziś w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Perturbacje związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że z 530 zawodników z całego świata, którzy mieli wystąpić, w zawodach ostatecznie zostało 422 sportowców.
Turniejowe walki rozgrywane są w czterech okrągłych klatkach.

W pierwszym dniu mistrzostw świata w turniejowych zmaganiach z polskiej kadry wzięli udział: Igor Włodarczyk, Tobiasz Le, Michał Musiał, Patryk Semeniuk i Artur Dziki. Igor, Tobiasz i Michał świetnie poradzili sobie z rywalami i przeszli do kolejnego etapu mistrzostwa. Patryk i Artur musieli uznać wyższość przeciwników.

Oficjalne wyniki pierwszego dnia zmagań:
1. Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) - Tobiasz Le pokonał Alexandra Lewa (Malezja) jednogłośną decyzją sędziów (3 x 30-27)
2. Waga lekka 70,3 kg (155 lb) - Igor Włodarczyk pokonał Mukhlisaliego Tulaeva (Uzbekistan) jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-28)
3. Waga półśrednia 77,1 kg (170 lb) - Fredrick Hoifodt (Norwegia) pokonał Patryka Semeniuka przez poddanie (duszenie zza pleców), 2:02, runda 1
4. Waga piórkowa 65,8 kg (145 lb) - Michał Musiał pokonał Konstantina Moksina (Litwa) jednogłośną decyzją sędziów (3 x 30-27)
5. Waga ciężka 120,2 kg (265 lb) - Artem Hashenko (Ukraina) pokonał Artura Dzikiego jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-28)

W drugim dniu mistrzostw walczyć będą również dwie polskie reprezentantki: Paulina Kontna i Paulina Wiśniewska.

Mistrzostwa Świata IMMAF

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2021 odbywa się w dniach od 24 do 29 stycznia w hali Jiu-Jitsu Arena w Zayed Sports City w Abu Zabi.

Transmisję z wydarzenia można śledzić na stronie organizacji IMMAF https://immaf.tv/

Stowarzyszenie MMA Polska i reprezentacja wspierane są przez: Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, Lexus Warszawa Wola, Sunme, Studio 306, Kostka Transporte i Pitbull West Coast.

International MMA Federation (IMMAF) jest największą na świecie organizacją zajmującą się promocją amatorskiego MMA. Marka ta powstała w 2012 roku i dziś należą do niej organizacje zajmujące się amatorskim MMA z ponad 100 krajów na świecie.