You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...Aktualności


powrót do poprzedniej strony | Archiwum

MMA Polska powołało kadrę na Mistrzostwa Świata Kadetów IMMAF 2024

Na początku sierpnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczną się Mistrzostwa Świata Kadetów IMMAF 2024, na które Stowarzyszenie MMA Polska powołało kadrę Polski. W składzie reprezentacji znalazło się 12 zawodników.
Zbliżające się Mistrzostwa Świata Kadetów IMMAF 2024 będą kolejnym międzynarodowym wydarzeniem, w którym weźmie udział reprezentacja Polski powołana przez Stowarzyszenie MMA Polska. W kadrze wystąpią kadeci, czyli młodzież od 12 do 18 roku życia, pod wodzą trenera Emila Różewskiego. Skład reprezentacji przedstawia się następująco:

Kadeci:

Sara Dembińska, waga: 52,2 kg
Roksana Piechowiak, waga: 56,7 kg
Pola Raczyńska, waga: 48 kg
Julia Lewandowska, waga: 67 kg
Szymon Sołowiej, waga 56,7 kg
Jakub Cichowicz, waga 61,2 kg
Aleksander Szmaj, waga: 70,3 kg
Ksawery Mosing, waga: 48 kg
Aleksander Zając, waga 57 kg
Dominik Sitko, waga: 62kg
Aleksander Kosna, waga: 62 kg
Antoni Bawor, waga: 44 kg

Do tej pory reprezentacja kadetów, która po raz pierwszy została powołana w zeszłym roku, zdobyła 13 medali imprez międzynarodowych organizowanych przez International Mixed Martial Arts Federation, największą i najbardziej prestiżową organizacji zarządzającej amatorskim MMA na świecie. W tym roku kadecie walczyli podczas kwietniowych mistrzostw Europy, z których przywieźli dwa złote krążki, jeden srebrny i sześć brązowych. Podczas najbliższych zawodów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Aleksander Szmaj i Ksawery Mosing będą bronić tytułów mistrzów świata, które wywalczyli w zeszłym roku.

Mistrzostwa Świata Kadetów IMMAF 2024 odbędą się w dniach od 5 do 11 sierpnia w Abu Zabi w Mubadala Arena. Zbliżające się zawody będą jedenastym międzynarodowym wydarzeniem, w którym weźmie udział reprezentacja Polski.

Stowarzyszenie MMA Polska powstało w roku 2019. Organizacja została powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich. Stowarzyszenie MMA Polska jest też członkiem zwyczajnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Stowarzyszenie MMA Polska i reprezentacja wspierane są przez: Polską Spółkę Gazownictwa, Fundację Pho3nix, Lexus Warszawa Wola, Studio 306, Pitbull West Coast i Mondolab.